başlık üstü

Yeni nesil Facebook avatarları

başlık altı
 Yeni nesil Facebook avatarları
makale üstü

Yeni bir Facebook Avatarı nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır?

Yalnızca sınırlı sayıda genel emoji yoluyla Facebook yayınlarına duygularınızı ve tepkilerinizi ifade etmekten bıktıysanız, şanslısınız demektir. Facebook, Bitmoji oyun kitabından bir sayfa söktü ve şimdi size benzeyen bir avatar oluşturmanıza izin veriyor ve emoji yerine kullanmak için önceden formüle edilmiş reaksiyon çıkartmaları ile kullanılabiliyor.

rek

Karantina günlerinde insanlar kapalı alanda daha fazla zaman harcamak zorunda kaldığından, Facebook bunu fırsata çevirmeye çalışıyor. Dolayısıyla, sosyal ağda kendinizi biraz farklı ifade edebilmek için fırsat yaratıyor. Ve yapması oldukça kolay, bu yüzden okumaya devam edin.

Facebook avatarı nasıl yapılır?

1.  Giriş yapın veya bir facebook hesabı oluşturun.

Bir Facebook Avatarı edinme yolunda ilerlemek için yapmanız gereken ilk şey, Android veya iOS uygulaması aracılığıyla Facebook hesabınıza giriş yapmaktır. Uygulamanız yoksa, Google Play Store’dan veya Apple’ın App Store’undan kolayca indirebilirsiniz.

2. Facebook uygulama menüsünü açın

Facebook uygulamasındaki menü seçeneklerini temsil eden üç satıra dokunun.

 

3. Avatarları seçin.

Uygulama menüsüne girdikten sonra size bir dizi seçenek gösterilir. “Daha fazlasını görüntüle” düğmesine bastığınızda “Avatarlar” seçeneğini görürsünüz. Buna dokunun.

4. Facebook Avatarınızı oluşturmaya başlayın
Avatarlar bölümüne girdikten sonra, Facebook Avatarınızı oluşturma sürecinin geri kalanı ekrandaki talimatları izlemeniz gerekiyor. Bunlar, avatarın cilt tonu ile başlamanız için sizi uyaracak, ardından saç modeli seçimine, göz rengine, yüz şekline vb. karar vermeniz gerekiyor.
Facebook uygulamasının web sürümünde avatar oluşturmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler neredeyse aynı. Yaratmış olduğunuz avatarlarınızı facebook çıkartma olarak kullanabileceğinizi unutmayın.

 

makale altı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın