başlık üstü

Skyrim Dünyası Dungeons & Dragon İle Tanıştı

başlık altı
 Skyrim Dünyası Dungeons & Dragon İle Tanıştı
makale üstü

Bir Skyrim modcusu, Dungeons&Dragons evreninin ünlü yaratıklarından birini Skyrim’e getirerek iki fantastik dünyayı birleştirmeyi başardı. Modları sayesinde hala daha oynanmaya devam eden Skyrim’i hala açıp oynuyorsanız, bu mod göz atmanızı tavsiye ederiz.

The Elder Scrolls 5: Skyrim şüphesiz Bethesda’nın en popüler oyunlarından biri. Ülkemizde de oldukça geniş bir kitleye hitap eden oyun, 2011 senesinden beri gönüllü mod yapımcıları tarafından yeni içeriklerle desteklenmeye ve oyuncular tarafından oynanmaya devam ediyor. Olabilecek her platforma çıkan The Elder Scrolls 5: Skyrim hayranları, serinin yeni oyunu The Elder Scrolls 6 hakkında geçtiğimiz günlerde hatırlayacağınız üzere kötü bir haber almıştı. Bethesda’nın genel müdür yardımcısı Todd Howard yaptığı açıklama The Elder Scrolls 6 hakkında uzun bir süre boyunca haber gelmeyeceğini ve şirketin The Elder Scrolls 6 öncesi Starfield’ı piyasaya süreceği bilgisini vermişti. Her ne kadar oyuncular bu habere üzülse de Skyrim’e mod yapan gönüllü kişiler The Elder Scrolls 6 gelene kadar oyuncuları meşgul tutacak gibi duruyor.

rek

Mihail isimli bir Skyrim mod yapımcısı geçtiğimiz Çarşamba günü Nexus Mod forum üzerinden paylaştığı bir video ile Dungeon&Dragons’dan bildiğimiz Gelatinous Cube’den esinlenerek oluşturduğu yeni bir yaratığı mod olarak oyuna ekleyeceğini duyurdu. Hem isim hem de görünüş olarak Gelatinous Cube’a sadık kalınan modun yukarıdaki videosundan görebileceğiniz üzere oyunculara zor anlar yaşatabileceğini görebilirisiniz. Sadece kılıç kullanarak öldüremeyeceğiniz, içerisinde kurbanlarının kalıntılarını bulunan iki farklı varyasyonu olan bu yaratığı öldürmek için farklı yollara başvurmanızı gerekecek. Oyuna indirip kurabileceğiniz bu mod sayesinde siz de Gelatinous Cube-vari bu yaratığı Skyrim zindanlarında görüp öldürebilirsiniz.

Aslında bu mod, Skyrim için yapılan ilk Dungeons&Dragons’dan esinlenme bir mod değil. Daha önce de birçok Dungeons&Dragons yaratık modu Skyrim’e modlansa da Mihail tarafından geliştirilen bu modun diğerlerine oranla D&D evreninin özüne sadık kaldığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu modun mod geliştiricisinin tek modu olmadığını, Nexus üzerinden kendisinin 300’e yakın çalışması olduğunu belirtelim. Kendisinin Skyrim için geliştirdiği büyük mod paketi Monsters and Animals’a da göz atmanızı tavsiye ederiz.

makale altı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın